Nowy sezon

Kiedy trzy i pół roku temu, w dużym pokoju lokalu w kamienicy przy ulicy Starowiślnej 55/6, po próbie do spektaklu „d o w n_u s”* rzuciliśmy ot tak zdanie: „A może tu będziemy sobie grać”, nie mieliśmy pojęcia co właśnie sobie uczyniliśmy…

Nie mieliśmy pojęcia, że poczęliśmy tym zdaniem Scenę Pokój. Nie mieliśmy pojęcia, że będziemy się rozrastać, zagęszcząć tak bardzo sztukonawynosowo kalendarze.

Jutro zaczniemy kolejny sezon. Już trzeci raz będziemy we wrześniu otwierać teatralny rok. Jest ekscytacja, jest trema i jest…

bałagan…

Czy też tak macie? Plany, by w wakacje uporządkować wszystko? By wejść w nowy rok (jakby go nie liczyć, kalendarzowo czy szkolnie) na czysto? Okazuje się, że pięknie owinięte kable od reflektorów, to tylko odmiana pierwszej strony nowego zeszytu… Pewne rzeczy chyba nigdy się nie zmieniają, więc pucujemy, i staramy się, jak możemy, by upięknić się dla Was na najbliższy piątek, i by ze świeżą energią wejść w ten sezon, sprostać wyzwaniom i wypełnić premierowe obietnice i rozrastać się dalej.

słowa: Szefowa

kreska: Szef

*Bogdan T. Graczyk „d o w n_u s”

reż. Dariusz Starczewski

spektakl, przy którym po raz pierwszy pojawiły się „zielone nogi sztuki” (byliśmy koproducentami tej produkcji, u boku M. Chaszczyńskiej).

Premiera odbyła się 3.04.12 w Teatrze Scena STU, a pod koniec prób do spektaklu podjęliśmy decyzję o wynajęciu przestrzeni przy ul. Starowiślnej. Pierwotnie mieliśmy w niej tylko próbować do kolejnych wyjazdowych produkcji.

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s