Pies Baskerwilów

PREMIERA PREMIERA PREMIERA

PANIE. PSYCHOHARDPOP. DEBIUT. PŁYTA. 

PANIE to trio z Łodzi. Wykonują psychohardpop – gatunek muzyczny, który powołali do życia po to, by samemu dyktować warunki w swojej twórczości. PANIE w 2001 roku rozpoczęły zwiedzanie łódzkich opuszczonych fabryk w poszukiwaniu swojego brzemienia i definicji psychohardpopu. Dopiero sześcioletnia przerwa sprawiła, że dojrzeli do tego, co tak naprawdę chcą muzycznie powiedzieć.

W 2014 roku wrócili do wspólnego grania. Na pierwszym miejscu stawiają słowa. Nie uciekają od znaczeń i kontrowersji. PANIE piszą i śpiewają po polsku. Słowa za każdym razem ubierają w dźwięki szyte na miarę. Na pierwszy ogień nagrali dwa single: “Chodźmy na wojnę” i “Masarz serca”. Nagrania zrealizował Paweł Cieślak z łódzkiego Hasselhoff Studio. PANIE już wtedy wiedziały, że to z nim będą chcieli nagrać długogrającą płytę. Tak też się stało.

Na wyprodukowanej przez Cieślaka płycie „Pies Baskerwilów” w przejmującej balladzie “Kewin uciekaj” pojawiła się zjawiskowa Iza Lach. Koncerty PAŃ uświetnia wizualnie Beata Krzempek, utalentowana animatorka z PWSFTviT, która przygotowała dedykowane wizualizacje. Premiera widowiska “Pies Baskerwilów” odbyła się na scenie łódzkiego Teatru Muzycznego. PANIE zostały także docenione przez Katarzynę Nosowską i Piotra Metza, jako finaliści Festiwalu Młodych Talentów 2016 w Szczecinie.

PANIE to trzech mężczyzn:

Erdman – śpiewa, pisze teksty i gra na gitarze. To klasycznie wykształcony wokalista, śpiewak operowy. Na co dzień solista Teatru Muzycznego w Łodzi.

Graczyk – pisze teksty i gra na basie. Zawodowo opowiada historie.

Patolski – gra na perkusji. Jest muzykiem z powołania. Sprawuje pieczę nad miliardami w instytucji finansowej.

Psychohardpop to bezkompromisowa wyprawa w odmęty absurdu. Hipnotyczne melodie, pulsujący rytm, charyzmatyczny wokal i teksty, które wwiercają się w czaszkę i serce. To muzyka dla odważnych, którzy nie boją się mroku i szaleństwa. Zostaliście ostrzeżeni.

 1. Ciemny las
 2. Cymbał brzmiący
 3. Poproście mnie
 4. Na nie
 5. Turbowesele
 6. Dziewięć
 7. Statek
 8. Kapitan
 9. Kewin Uciekaj (feat. Iza Lach)
 10. Piękni
 11. Kołysanka
 12. Szaro

PS. sztuka na wynos już popłynęła z zespołem PANIE. „Trzy siostry” wsiadły na ich  „Statek” 27.02.2017. Na pokładzie jest jeszcze miejsce! Płyta – biletem na tę psychohardpopową wyprawę.

Reklama